Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec, uruchomił platformę informacyjno-edukacyjną www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl.

Nawigator Pacjenta ułatwi Państwu zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz praw pacjenta, a także poznanie praktycznych porad dotyczących profilaktyki zdrowotnej.

Strona jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki temu szybko znajdą Państwo potrzebne informacje.

Nawigator Pacjenta to publikacja, która powstała przy współpracy Rzecznika Paw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.  Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego stworzyliśmy stronę internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim informacji.

Z Nawigatora Pacjenta dowiedzą się Państwo, do jakiego specjalisty można pójść bez skierowania, gdzie uzyskać pomoc w przypadku choroby w weekend, co to jest opieka koordynowana oraz kim jest opiekun faktyczny. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo na stronie www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl

Informacje, które tam się znajdują, pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim pacjent będzie bardziej świadomy swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Stanie się tym samym bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybkie dotarcie bezpośrednio do interesującego zagadnienia. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Z łatwością znajdą Państwo interesujący obszar bądź rozwiązanie problemu, z którym zdarzyło Wam się zmierzyć. 

Można także skorzystać z wyszukiwarki, żeby jeszcze precyzyjniej dotrzeć do poszukiwanej informacji.

Dlaczego nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl?

•             Edukacja: Pomoc pacjentom w zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz zrozumieniu swoich praw.

•             Łatwy Dostęp: Intuicyjny interfejs i wyszukiwarka umożliwiają szybki dostęp do potrzebnych informacji.

•             Wiarygodne źródło informacji: rzetelne i aktualne informacje przygotowane przez doświadczonych specjalistów.

Rzecznik Praw Pacjenta zaprasza do korzystania z www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl

Zadbaj o swoje zdrowie bądź świadomym pacjentem z Nawigatorem Pacjenta!

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz