materiały prasowe   Pobierz

Każdego roku, tylko w Polsce rak piersi diagnozowany jest u 17000 kobiet1. Wczesna diagnoza to kluczowy element wpływający na skuteczność leczenia. Choroba ta coraz częściej dotyka młodych ludzi, a tutaj badania przesiewowe nie funkcjonują z pełną siłą. Dlatego bardzo ważne jest systematyczne prowadzenie samobadania piersi, i to nawet wtedy, jeśli kobieta nie jest w grupie ryzyka. Samobadanie najlepiej wykonywać co miesiąc, między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego. Jako uzupełnienie badań profilaktycznych, czyli wizyt u swojego lekarza ginekologa, badań USG czy mammograficznych. Ważne są także: prowadzenie aktywnego trybu życia, zbilansowana dieta i dbanie o właściwą wagę ciała.

01Hashtag

Hashtag (znak ?#" oraz umieszczane za nim wyrażenie) jest jednym z najbardziej popularnych znaków na świecie ? to już wie prawie każdy. Obecnie ten symbol jest powszechny w komunikacji. Pozwala odszukać wszystkie informacje na określony temat. Dlatego najnowsza kampania fundacji Onkocafe wykorzystuje jego siłę.

Badanie Biustu - www.badajbiust.pl

Samobadanie piersi nie jest skomplikowane. Można je wykonywać przed lustrem, w łóżku lub pod prysznicem. Zajmuje niewiele czasu i nie są do tego potrzebne żadne przyrządy. Na stronie internetowej www.badajbiust.pl można znaleźć podstawowe informacje o technice wykonywania takiego badania, a także inne praktyczne informacje. W ramach strony funkcjonuje profil na Facebooku www.fb.com/badajbiust, gdzie publikowane są dodatkowe ciekawe informacje związane z kampanią #BadajBiust.

(1) Dane Krajowego Rejestru Nowotworów, Wojciechowska Urszula, Didkowska Joanna. Zachorowania i zgony na nowotwory złośliwe w Polsce. Krajowy Rejestr Nowotworów, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie. Dostępne na stronie http://onkologia.org.pl/raporty dostęp z dnia 20 listopada 2015 r.

Spot reklamowy (dźwięk):

Partnerzy:
www.kidl.org.pl
www.polskalive.pl
www.tron.eu.com
www.zdrowepiersi.com.pl

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz